مخالفت آلمان با تحریم چین به دلیل تصویب قانون جدید امنیت ملی

به گزارش مجله پیوند، وزیر امور خارجه آلمان درخواست ها برای لغو نشست اتحادیه اروپا- چین و تحریم ها علیه پکن به دلیل تصویب قانون امنیت ملی جدید این کشور را رد نموده و بر لزوم تداوم گفتگوها با این کشور تاکید نمود.

مخالفت آلمان با تحریم چین به دلیل تصویب قانون جدید امنیت ملی

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از ان تی وی آلمان، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان لغو نشست اتحادیه اروپا- چین به دلیل تصویب قانون امنیتی برای هنگ کنگ از طرف چین را رد نموده و بر لزوم تداوم مصاحبهها با کشور چین تاکید نمود.

نخست وزیر جمهوری خلق چین، قانون جدید امنیت ملی را به نفع ثبات و کامیابی بلندمدت هنگ کنگ توصیف کرد.

فعالان دموکراسی در این دولت شهر و کشورهای غربی، نگران این هستند که قانون جدید، خودمختاری و آزادی های ویژه هنگ کنگ را که از آن تحت مدل یک کشور دو سیستم، از زمان بازگشت از حاکمیت بریتانیایی به چینی در 1997 برخوردار بوده، از بین ببرد.

وزیر امور خارجه آلمان در اختلافات بر سر قانون امنیت ملی برای هنگ کنگ بر راه چاره مصاحبه با چین و نه تهدید علیه این کشور تاکید نمود.

هایکو ماس در این باره گفته است: گذشته به ما نشان داده است که قبل از هر چیز مصاحبه با چین بسیار مهم است.

ماس که در یک ویدئو کنفرانس با وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا سخن می گفت توضیح داد که اگر اتحادیه اروپا در برابر چین متحد باشد و دچار جدایی نگردد می تواند تاثیرگذار باشد.

وزیر امور خارجه آلمان در عین حال گفت که موضع اتحادیه اروپا در هر حال واضح است. آزادی شهروندان در هنگ کنگ نباید تضعیف گردد. به گفته وی همیشه موضع اتحادیه اروپا این بوده که در این راستا تزلزلی ایجاد نگردد و اصول حاکمیت قانون رعایت گردد. وزرای اتحادیه اروپا یک بار دیگر این موضوع را به وضوح بیان می نمایند.

دولت آلمان با وجود انتقادها به تصویب قانون امنیتی جدید در چین با لغو نشست چین-اتحادیه اروپا که قرار است اواسط ماه سپتامبر در لایپزیگ برگزار گردد مخالف است.

ماس در این باره گفت: خیلی چیزها وجود دارد که ما درباره آن با چین می خواهیم و باید صحبت کنیم. هدف ما از جمله این است که به وسیله یک توافق سرمایه گذاری بلند پروازانه پیشرفت های واقعی در مناسبات مشترک را به دست آوریم. به گفته وی این اجلاس همچنین فرصتی برای محقق کردن اهداف آب و هوایی است.

آمریکا به دلیل تصویب قانون امنیتی جدید چین را با تحریم هایی تهدید نموده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: lordlinks.ir شناسه مطلب: 481

به "مخالفت آلمان با تحریم چین به دلیل تصویب قانون جدید امنیت ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت آلمان با تحریم چین به دلیل تصویب قانون جدید امنیت ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید